15 juniormet á MU 2010

Tíðindaskriv frá Svimjisambandi Føroya

Hetta vikuskiftið var árliga Meistarastevnan fyri Ung, sum er føroyameistarastevnan fyri svimjarar í aldursbólkunum yngri enn junior. Stevnan varð hildin í Klaksvík, fríggjakvøld til sunnudag, við luttøku av 100 svimjarum sum svumu tilsamans 605 ferðir í einstaklingakapping og 39 ferðir liðsvimjing. 15 juniormet vórðu sett, umframt at 2 svimjarar vunnu sær silvurnál og 9 bronsunál.

CIMG3004

[Turið, Tanja og Sunnleyg á heiðursmerkjapallinum eftir 50 metra bringusvimjing. Tanja setti trý juniormet í bringusvimjing, meðan Turið setti 4 sum einstaklingur og 2 sum partur av liðsvimjing]

Bólkarnir sum kappaðust vóru:

  • Bólkur 1: Gentur føddar í 1996-97 og dreingir føddir í 1994-95
  • Bólkur 2: Gentur føddar í 1998-99 og dreingir føddir í 1996-97
  • Bólkur 3: Gentur føddar í 2000 og yngri og dreingir føddir í 1998 og yngri

Saman um tikið gjørdist støðan at Suðuroyar Svimjifelag vann flest heiðursmerki, Ægir næstflest og Havnar Svimjifelag triðflest. Eyðbjørn Joensen úr Suðuroyar Svimjifelag gjørdist stóri heiðursmerkjavinnarin, við 18 gullheiðursmerkjum í einstaklingakapping, og 3 gullheiðursmerkjum í liðsvimjing. Hann og Róland Toftum úr Suðuroyar Svimjifelag gjørdu tað sum man vera nær eindømi í føroyskari svimjing, at vinna øll gullheiðursmerki sum vóru tøk at taka í sínum bólkum, Eyðbjørn 18 og Róland 12. Hjá gentunum var mest vinnandi svimjarin Kristina Elin Thomsen úr Suðuroyar Svimjifelag, sum vann 14 gullheiðursmerki og 1 silvurheiðursmerki.

Og hóast at eingin svimjari enn hevur veruligan junioraldur, so vóru heili 15 juniormet sett og 11 nálir givnar, umframt at ein rúgva setti persónlig met. Hetta er eitt greitt hækkað støði í mun til Meistarastevnuna í fjør, tá ið einki juniormet varð sett.

Øll úrslit kunnu síggjast her: http://www.livetiming.se/results.php?cid=508

Heiðursmerkjabýti millum feløg

Felag

Gull

Silvur

Bronsa

SuSvim

52

23

14

Ægir

22

26

23

HS

9

23

14

Reki

5

4

7

FS

4

8

10

FLOT

3

3

6

Tilsamans

95

87

74

Heiðursmerkjabýti gentur bólkur 1

Felag

Gull

Silvur

Bronsa

Ægir

15

5

4

SuSvim

3

8

5

FS

1

5

9

HS

 

1

1

Tilsamans

19

19

19

CIMG2949

[Guðrun, Cecilia og Emma. Cecilia setti 2 juniormet á stevnuni]

Heiðursmerkjabýti dreingir bólkur 1

Felag

Gull

Silvur

Bronsa

HS

9

2

3

SuSvim

4

5

2

Ægir

3

8

4

FS

3

3

 

FLOT

 

 

2

Tilsamans

19

18

11

CIMG2964

[Heðin, Magnus og Hjørtur. Magnus setti 2 juniormet á stevnuni]

Heiðursmerkjabýti gentur bólkur 2

Felag

Gull

Silvur

Bronsa

SuSvim

14

6

2

Ægir

4

6

4

HS

 

4

6

FLOT

 

2

2

Reki

 

 

1

Tilsamans

18

18

15

CIMG2944

[Victoria, Kristina og Lív. Kristina vann 14 gull og 1 silvur á stevnuni]

Heiðursmerkjabýti dreingir bólkur 2

Felag

Gull

Silvur

Bronsa

SuSvim

18

 

4

HS

 

13

1

Ægir

 

1

8

Tilsamans

18

14

13

CIMG2961

[Óli, Eyðbjørn og Alvi. Eyðbjørn vann 15 gullheiðursmerki sum einstaklingur, og 3 sum partur av liðsvimjing]

Heiðursmerkjabýti gentur bólkur 3

Felag

Gull

Silvur

Bronsa

Reki

5

1

2

FLOT

3

 

1

SuSvim

1

1

 

Ægir

 

3

1

HS

 

1

2

Tilsamans

9

6

6

Heiðursmerkjabýti dreingir bólkur 3

Felag

Gull

Silvur

Bronsa

SuSvim

12

3

1

Reki

 

3

4

Ægir

 

3

2

HS

 

2

1

FLOT

 

1

1

Tilsamans

12

12

10

CIMG3052

[Róland Toftum við sínum 12 gullheiðursmerkjum]

Heiðursmerkjabýti millum svimjarar og lið

Svimjari (føðiár), felag (bólkur)

Gull

Silvur

Bronsa

Eyðbjørn Joensen (1996), SuSvim (B2)

15

 

 

Kristina Elin Thomsen (1998), SuSvim (B2)

14

1

 

Róland Toftum (1998), SuSvim (B3)

10

 

 

Magnus Jákupsson (1994), HS (B1)

8

 

 

Cecilia Eysturdal (1996), Ægir (B1)

7

2

 

Sofus Bech (1994), SuSvim (B1)

4

5

2

Turið S. Christiansen (1996), Ægir (B1)

4

2

 

Jana Thomsen (2000), Reki (B3)

4

 

2

Jóhann Heðinsson (1995), FS (B1)

3

3

 

Barbara Debes (2000), FLOT (B3)

3

 

1

Ægir (1996), Ægir (B1)

3

 

 

Ægir 3 (1998), Ægir (B2)

3

 

 

Susvim Brothers (1996), SuSvim B2)

3

 

 

Tanja Skaalum (1997), SuSvim (B1)

2

2

3

Ægir (1994), Ægir (B1)

2

1

 

Susvim Dreingir (1998), SuSvim (B3)

2

 

 

Victoria Wigant Eysturdal (1998), Ægir (B2)

1

6

 

Jonna B. Thomsen (1996), FS (B1)

1

4

 

Heðin L. Olsen (1994), Ægir (B1)

1

3

1

Guðrun Mortensen (1997), SuSvim (B1)

1

2

 

Hs 1 (1994), HS (B1)

1

2

 

Jonna Olsen (2000), Reki (B3)

1

1

 

Sára R. Nysted (2001), SuSvim (B3)

1

1

 

Óluva Jacobsen (1997), Ægir (B1)

1

 

1

Óli Mortensen (1996), HS (B2)

 

8

 

Sólrun Kjærbo (1999), SuSvim (B2)

 

5

2

Markus Joensen (1996), HS (B2)

 

5

1

Ólavur P. Johannessen (1998), Ægir (B3)

 

3

2

Húni Vestergaard (1999), SuSvim (B3)

 

3

1

Signhild Joensen (2000), Ægir (B3)

 

3

1

Sigmund Mørkøre (1995), Ægir (B1)

 

3

 

Susvim Sisters (1996), SuSvim (B1)

 

3

 

Lív Erlingsdóttir Eidesga (1999), HS (B2)

 

2

5

Hs3 (1998), HS (B2)

 

2

1

Torkil Poulsen (1999), Reki (B3)

 

2

 

Alvi Hjelm (1996), Ægir (B2)

 

1

7

Jóhanna Egholm (1996), FS (B1)

 

1

4

Hjørtur Á Fløtti (1994), Ægir (B1)

 

1

3

Erna Katrin Olsen (1996), SuSvim (B1)

 

1

2

Eva Trygvadóttir (1996), Ægir (B1)

 

1

2

Helga Nielsen (1998), FLOT (B2)

 

1

2

Flot2 (1998), FLOT (B3)

 

1

1

Óli Poulsen (1999), Reki (B3)

 

1

1

Vár Erlingsdóttir Eidesga (2001), HS (B3)

 

1

1

Bárður Bjartsson (1998), HS (B3)

 

1

 

Edith Dahl (1996), HS (B1)

 

1

 

Flot2 (1998), FLOT (B2)

 

1

 

Hs3 (1998), HS (B3)

 

1

 

Fs Gentur 1 (1996), FS (B1)

 

 

3

Pætur Leo (1997), SuSvim (B2)

 

 

3

Rókur Trygvason (2000), Reki (B3)

 

 

3

Ásbjørg Hjelm (1999), Ægir (B2)

 

 

2

Erla Christiansen (1999), Ægir (B2)

 

 

2

Jóhan Hermann Slættalíð (1994), FLOT (B1)

 

 

2

Sunnleyg Eliasen (1997), FS (B1)

 

 

2

Tummas J. Danielsen (1994), HS (B1)

 

 

2

Bjørk S. Lamhauge (2000), HS (B3)

 

 

1

Emma Festirstein (1996), HS (B1)

 

 

1

Helgi Á Fløtti (1998), FS (B3)

 

 

1

Hjarnar Randrup (1997), SuSvim (B2)

 

 

1

Jákup Eysturdal (1997), Ægir (B2)

 

 

1

Johan Holm Erlingson (1995), HS (B1)

 

 

1

Marius Ihlen Garðshorn (1998), HS (B3)

 

 

1

Reki-Supergirls (1999), Reki (B2)

 

 

1

Victoria Biskopstø (1997), Ægir (B1)

 

 

1

Tilsamans

95

87

74

Juniormet

Fríggjakvøld

  • Cecilia Eysturdal úr Ægir juniormet 4:33.90 í 400 frí - hon átti sjálv metið, á 4:36.21 frá landsdystinum ímóti Íslandi í fjør
  • Turið S. Christiansen úr Ægir juniormet 2:28.10 í 200 blandað - her var einki met áðrenn, men SSF hevði ásett kravtíð 2:29.95 til at kunna seta juniormet
  • Eva Trygvadóttir, Turið S. Christiansen, Óluva Jacobsen og Cecilia Eysturdal úr Ægir juniormet 1:55.66 í 4×50 frí - Suðuroyar Svimjifelag átti metið 1:56.59 frá stevnu í Vági í februar mánaða

Leygarmorgun

  • Cecilia Eysturdal úr Ægir juniormet 9:21.96 í 800 frí - hon átti sjálv metið 9:22.94 frá stevnu í Vági í februar mánaða
  • Magnus Jákupsson úr Havnar Svimjifelag juniormet 2:12.12 í 200 blandað - hann átti sjálvur metið 2:14.16 frá stevnu í Klaksvík í mars mánaða
  • Turið S. Christiansen úr Ægir juniormet 1:16.81 í 100 bringu og 2:41.11 í 200 bringu, tá ið tær kappaðust í 200 bringu - Turið átti sjálv bæði metini, 1:17.17 frá stevnu í Havn í desember og 2:41.42 frá stevnu í Havn í februar mánaða
  • Sigmund Mørkøre, Heðin L. Olsen, Alvi Hjelm og Hjørtur á Fløtti úr Ægir juniormet 3:58.18 í 4×100 frí - her var einki met áðrenn, men SSF hevði ásett kravtíð 3:59.96 til at kunna seta juniormet

Leygarkvøld

  • Magnus Jákupsson úr Havnar Svimjifelag juniormet 2:07.07 í 200 rygg - hann átti sjálvur metið 2:09.14 frá stevnu í Havn í desember
  • Cecilia Eysturdal úr Ægir juniormet 2:09.46 í 200 frí - hon átti sjálv metið 2:09.46 frá stevnu í Klaksvík í mars mánaða
  • Tanja Skaalum úr Suðuroyar Svimjifelag juniormet 35.66 í 50 bringu og 1:15.22 í 100 bringu, tá ið tær kappaðust í 100 bringu - Turið S. Christiansen úr Ægir átti metið 1:16.81 í 100 bringu frá 200 metra kappingini leygarmorgun - í 50 bringu var einki juniormet áðrenn, men SSF hevði ásett kravtíð 36.16 til at kunna seta juniormet
  • Turið S. Christiansen, Óluva Jacobsen, Cecilia Eysturdal og Eva Trygvadóttir úr Ægir juniormet 4:10.96 í 4×100 frí - Fuglafjarðar Svimjfelag átti metið 4:20.40 frá stevnu í Havn í september

Sunnudag

  • Turið S. Christiansen úr Ægir juniormet 2:31.85 í 200 firvald - Hildur á Fløtti úr FS átti metið 2:32.85 frá Norðurlendsku Juniormeistarastevnuni í Södertälje í 2008
  • Tanja Skaalum úr Suðuroyar Svimjifelag juniormet 35.16 í 50 bringu - Hon átti sjálv metið 35.66 frá kappingini leygarkvøldið

Nálir

Tveir svimjarar vunnu sær silvurnál á Meistarastevnuni í ár, og níggju bronsunál.

Silvurnálir

  • Emma Festirstein úr Havnar Svimjifelag vann sær við 1:04.96 silvurnál í 100 frí
  • Sigmund Mørkøre úr Ægir vann sær við 9:07.22 silvurnál í 800 frí

Bronsunálir

  • Ronja Eysturdal úr Ægir vann sær við 35.85 bronsunál í 50 fri
  • Kristina Troest Davidsen úr FLOT vann sær við 35.15 bronsunál í 50 frí
  • Jákup Eysturdal úr Ægir vann sær við 1:09.12 bronsunál í 100 frí
  • Beinta Debes úr Havnar Svimjifelag vann sær við 1:25.08 bronsunál í 100 rygg
  • Tóki Joensen úr FLOT vann sær við 31.36 bronsunál í 50 frí
  • Ólavur E. Gaard úr Havnar Svimjifelag vann sær við 31.34 bronsunál í 50 frí
  • Helga Nielsen úr FLOT vann sær við 40.44 bronsunál í 50 rygg
  • Durita Jógvansdóttir úr Fuglafjarðar Svimjifelag vann sær við 35.90 bronsunál í 50 frí
  • Bjørt á Torgarðiúr Fuglafjarðar Svimjifelag vann sær við 35.95 bronsunál í 50 frí

2 thoughts on “15 juniormet á MU 2010”

Ger viðmerking