Úrslit og hagtøl frá NMU 2017

Her eru úrslit og hagtøl frá Norðurlendsku Meistarastevnuni fyri Ung 2017, nú í vikuskiftinum, sum Svimjisamband Føroya skipaði fyri saman við góðum kreftum úr Suðuroyar Svimjifelag, Vági, Suðuroynni og Føroyum og føroysk svimjingini sum heild.

Leinki verða so vítt gjørligt savnað øll á stevnuheimasíðuni ssf.fo/nagc-2017, til úrslit og video frá stroymingini og líknandi frá hesi stevnu.

Heiðursmerkjabýti / Medals

Country Gold Silver Bronze Total
Denmark 25 12 3 40
Sweden 4 6 15 25
Finland 2 6 5 13
Estonia 1 7 9 17
Iceland 0 1 0 1
Faroe Islands 0 0 0 0
Total 32 32 32 96

Heiðursmerkjavinnarar / Medal winners

Name & Details Gold Silver Bronze Total
Nicklas Östman Pedersen (2002), DEN 3 1 4
Denmark (2002), Men 3 3
Denmark (2002), Women 3 3
Josephine Mikkelsen (2002), SWE 3 3
Marcus Mantzius Mosegaard (2001), DEN 2 1 3
Oskar Lindholm (2001), DEN 2 1 3
Clara Rybak-Andersen (2003), DEN 2 2
Johanne Hingebjerg (2002), DEN 2 2
Karoline Sørensen (2002), DEN 2 2
Lucas Bruun Strøbek (2001), DEN 2 2
William Textor Broch (2001), DEN 2 2
Anniina Kallio (2002), FIN 1 1 2
Christoffer H. Andersen (2002), DEN 1 1 2
Victoria Haahr Pallesen (2002), DEN 1 1 2
Alex Ahtiainen (2001), EST 1 3 4
Linnéa Persson (2002), SWE 1 1
Rebekka Luoto (2003), FIN 1 1
Estonia (2002), Men 3 3
Elise Öberg (2002), SWE 2 1 3
Finland (2002), Women 2 1 3
Erik Stensson (2002), SWE 2 2
Felix Lund (2001), DEN 2 2
Julie Krøyer Svendsen (2002), DEN 2 2
Kertu Kaare (2002), EST 1 2 3
Estonia (2002), Women 1 1 2
Mille Moeslund Lausen (2002), DEN 1 1 2
Taneli Lantta (2001), FIN 1 1 2
Adele Alexandra Pálsson (2003), ISL 1 1
Aleksandr Amosenkov (2001), EST 1 1
Hilja Schimmel (2003), SWE 1 1
Laura Fogh (2003), DEN 1 1
Mark Sovtsa (2001), EST 1 1
Max Engström (2001), SWE 1 1
Mia Pentti (2002), FIN 1 1
Naya Modin Thomsen (2003), DEN 1 1
Ronny Brännkärr (2002), FIN 1 1
Sweden (2002), Men 3 3
Filippa Sterling (2002), SWE 2 2
Gabriel Henkel (2001), SWE 2 2
Robin Björklund (2002), SWE 2 2
Anni Savolainen (2002), FIN 1 1
Brita Rannamets (2004), EST 1 1
Carl Gerstenfeld (2002), SWE 1 1
Edvin Torlakovic (2001), SWE 1 1
Jesper Lietzen (2002), FIN 1 1
Johanna Andersson (2002), SWE 1 1
Melanie Eggertsen (2002), DEN 1 1
Melissa Priidel (2002), EST 1 1
Rebecca E. Jakobsen (2003), DEN 1 1
Simon Fröde (2003), SWE 1 1
Siri Auvinen (2002), FIN 1 1
Sweden (2002), Women 1 1
Uku Pärismaa (2001), EST 1 1
Total 32 32 32 96

Stig / Points

Country Points
Denmark 449
Estonia 279
Sweden 273
Finland 229
Faroe Islands 97
Iceland 8
Total 1335

Stigavinnarar / Point Winners

Name & Details Points
Denmark (2002), Men 54
Denmark (2002), Women 54
Estonia (2002), Men 42
Finland (2002), Women 41
Estonia (2002), Women 39
Sweden (2002), Men 39
Sweden (2002), Women 37
Finland (2002), Men 36
Nicklas Östman Pedersen (2002), DEN 34
Faroe Islands (2001), Men 33
Faroe Islands (2002), Women 33
Alex Ahtiainen (2001), EST 32
Josephine Mikkelsen (2002), SWE 27
Marcus Mantzius Mosegaard (2001), DEN 25
Oskar Lindholm (2001), DEN 25
Elise Öberg (2002), SWE 24
Karoline Sørensen (2002), DEN 23
Lucas Bruun Strøbek (2001), DEN 23
Johanne Hingebjerg (2002), DEN 22
William Textor Broch (2001), DEN 22
Christoffer H. Andersen (2002), DEN 21
Clara Rybak-Andersen (2003), DEN 20
Kertu Kaare (2002), EST 19
Victoria Haahr Pallesen (2002), DEN 19
Felix Lund (2001), DEN 18
Gabriel Henkel (2001), SWE 17
Anniina Kallio (2002), FIN 16
Erik Stensson (2002), SWE 16
Frederikke Echardt (2002), DEN 15
Mille Moeslund Lausen (2002), DEN 15
Naya Modin Thomsen (2003), DEN 15
Rebekka Luoto (2003), FIN 15
Ronny Brännkärr (2002), FIN 15
Taneli Lantta (2001), FIN 15
Julie Krøyer Svendsen (2002), DEN 14
Linnéa Persson (2002), SWE 14
Jesper Lietzen (2002), FIN 13
Mark Sovtsa (2001), EST 13
Aleksandr Amosenkov (2001), EST 12
Filippa Sterling (2002), SWE 12
Hilja Schimmel (2003), SWE 12
Ibrahim Ezzat (2002), FIN 12
Max Engström (2001), SWE 12
Mia Pentti (2002), FIN 12
Robin Björklund (2002), SWE 12
Melanie Eggertsen (2002), DEN 11
Melissa Priidel (2002), EST 11
Brita Rannamets (2004), EST 10
Simon Fröde (2003), SWE 10
Anton Mylläri (2001), SWE 9
Edvin Torlakovic (2001), SWE 9
Laura Fogh (2003), DEN 9
Laura-Liis Valdmaa (2004), EST 9
Matteus Miilpalu (2002), EST 9
Rebecca E. Jakobsen (2003), DEN 9
Siri Auvinen (2002), FIN 9
Adele Alexandra Pálsson (2003), ISL 8
Anni Savolainen (2002), FIN 8
Linnéa Englund (2003), SWE 8
Markus Arm (2001), EST 8
Roope Paatos (2002), FIN 8
Siiri Einiö (2003), FIN 8
Uku Pärismaa (2001), EST 7
Carl Gerstenfeld (2002), SWE 6
Emma Uusküla (2002), FIN 6
Johanna Andersson (2002), SWE 6
Laura Kalvet (2002), EST 6
Rani Jacobsen (2001), FAR 6
Rebekka Trygvadóttir (2004), FAR 6
Aleksander Kirs (2001), EST 5
Aleksander Roosimaa (2001), EST 5
Alexander Kislitsyn (2001), FIN 5
Alisa Vestergård (2003), FAR 5
Gregory Kask (2002), EST 5
Hugin Næs Lave (2001), FAR 5
Ilia Latt (2001), EST 5
Isabel Sarap (2003), EST 5
Jan Joonas Viirpuu (2002), EST 5
Johan Nónskarð Dam (2002), FAR 5
Karl Johannes Visnapuu (2002), EST 5
Oskari Aalto (2002), FIN 5
Rain Rasmus Lõokene (2001), EST 5
Emilia Liven (2002), FIN 4
Eyðrið Mortensen (2003), FAR 4
Katriin Hansalu (2003), EST 4
Laurika Lint (2002), EST 4
Elis Treial (2004), EST 3
Jennifer Bergström (2002), SWE 3
Kaia Liis Tomak (2002), EST 3
Sofja Krivorukova (2002), EST 3
Garita-Beth Puusepp (2003), EST 2
Helena Heinlo (2003), EST 2
Atte Lindholm (2001), FIN 1
Diana Kornet (2002), EST 1
Louise D. Liboriussen (2002), DEN 1
Total 1335

Ger viðmerking