Heiðursmerkjabýti á NOM 2015

Svimjisamband Føroya skipaði sum kunnugt fyri stórari altjóða meistarastevnu í Svimjihøllini í Gundadali nú fríggjakvøldið og leygardagin 2. og 3. oktober, kallað “Nordic Open Masters Championships 2015”. Her niðanfyri er ein uppteljing av heiðursmerkjum vunnin á hesi stevnu, býtt út á lond, feløg og svimjarar.

Untitled

Fyrivarni verður tikið fyri villum – her skuldi nokk so nógv gerast við úrslitafíluna, áðrenn til bara at telja upp.

Heiðursmerkjabýtið millum lond

Country (Abbr.) Gold Silver Bronze
Norway (NOR) 100 64 45
Sweden (SWE) 78 48 34
Finland (FIN) 25 31 19
Denmark (DEN) 25 24 18
Faroe Islands (FAR) 21 9 22
Estonia (EST) 8 15 7
Iceland (ISL) 5 3 6
Germany (GER) 2 6 2
Grand Total 264 200 153

Untitled

Heiðursmerkjabýtið millum feløg

Club (Country) Gold Silver Bronze
Havnar Svimjifelag (FAR) 19 8 14
Masters Sørlandet (NOR) 19 6 4
Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 17 9 8
Hamar IL (NOR) 16 10 3
Simklubben Neptun (SWE) 15 13 7
Oslo IL (NOR) 12 11 7
Hellas Simklubb (SWE) 10 4 3
Danderyds Sim (SWE) 9 4 3
Malmö Kappsimningsklubb (SWE) 9 4
Meisterujumise U-Klubi (EST) 8 15 7
Kristianstads SLS (SWE) 8 4 5
Roma Master Team (NOR) 7 5 4
Rauman Uimaseura (FIN) 7 3 1
Hovedstadens Svømmeklub (DEN) 6 3 1
Gävle Simsällskap (SWE) 6
Swim Team Tåstrup (DEN) 6
Nereus Naiset (FIN) 5 6 6
Asker Svømmeklubb (NOR) 5 6 3
Svømmeklubben Nord (DEN) 5 3 2
Solna Sundbyberg SS 04 (SWE) 5 1 1
Molde SLK (NOR) 5 1
Västerås Simsällskap (SWE) 4 5 4
Trondhjem SLK (NOR) 4 3
Bergens Svømme Club (NOR) 4 1 1
DeltaSwim (DEN) 3 6 7
Uppsala Mastersimklubb (SWE) 3 4 2
Drammen Svømmeklubb (NOR) 3 3 2
Usmb (ISL) 3 2 2
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap (FIN) 3 2
Cetus Espoo (FIN) 3 1 3
Lørenskog-Rælingen KK (NOR) 3 3
Täby Sim (SWE) 3
Hsg Universität Rostock (GER) 2 6 2
Varberg Sim (SWE) 2 5 4
Kongstensvømmerne (NOR) 2 4 1
Swimming Jyväskylä (FIN) 2 3 6
Køge Svømmeklub (DEN) 2 3 3
Kouvolan Uimarit (FIN) 2 3
Simklubben Triton (SWE) 2 2 2
Lappeenrannan Uimarit (FIN) 2 2
Breiðablik (ISL) 2 1 2
U.S.G (DEN) 2 1
Ægir (FAR) 2 4
Larvik Svømmeklubb (NOR) 2
Helsingin Uimarit (FIN) 1 3 1
Sigma Swim (DEN) 1 2 1
Snøgg Svømmeklubb (NOR) 1 1 3
Nyköpings Simsällskap (SWE) 1 1 1
Stockholm Dolphins Swim Club (SWE) 1 1 1
Vanders (FIN) 7
Aarhus Studenternes Svømmeafdeling (DEN) 3
Bærumsvømmerne (NOR) 3
Aarhus Idrætsforening Af 1900 (DEN) 2
Fuglafjarðar Svimjifelag (FAR) 1 4
Næstved IF (DEN) 1 3
Gol IL (NOR) 1 1
Aurajoen Uinti (FIN) 1
Sogndal IL (NOR) 3
Ægir Reykjavík (ISL) 2
Ekenäs Simsällskap (FIN) 2
Agfs Svømmeafdeling (DEN) 1
Bergen og Omegn Masters (NOR) 1
Kungsbacka Simsällskap (SWE) 1
Volda TIL (NOR) 1
FLOT (FAR)
Landskrona Simsällskap (SWE)
Tuusulan Uimaseura (FIN)
Grand Total 264 200 153

Untitled

Heiðursmerkjabýtið millum svimjarar og lið

Name (YoB/Age), Club (Country) Gold Silver Bronze
Alexander Wilson Mills (1951), Hamar IL (NOR) 8
Magne Klementsen (1961), Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 7 2 1
Elisabeth Ketelsen (1943), Swim Team Tåstrup (DEN) 6
Janus T. Olsen (1986), Havnar Svimjifelag (FAR) 6
Margareta Rainer (1949), Gävle Simsällskap (SWE) 6
Ulf Gabrielsson (1948), Solna Sundbyberg SS 04 (SWE) 5 1 1
Øyvind Nyhus (1969), Molde SLK (NOR) 5 1
Marianne Fuglestveit (1976), Masters Sørlandet (NOR) 5
Anne Grethe Haugan (1979), Trondhjem SLK (NOR) 4 3
Andreas Welander (1985), Danderyds Sim (SWE) 4 2
Jan Johansen (1940), Hovedstadens Svømmeklub (DEN) 4 2
Annelie Jönsson (1983), Malmö Kappsimningsklubb (SWE) 4 1
Erik Forslun (1937), Hellas Simklubb (SWE) 4 1
Ingrid Møllerop (1960), Roma Master Team (NOR) 4 1
Maria Norberg (1963), Kristianstads SLS (SWE) 4 1
Rolf Gustafsson (1960), Simklubben Neptun (SWE) 4 1
Tinna Lythje (1975), Svømmeklubben Nord (DEN) 4 1
Elin Knag (1959), Bergens Svømme Club (NOR) 4
Heli Paalosalo (1938), Nereus Naiset (FIN) 4
SK Neptun (200), Simklubben Neptun (SWE) 4
Geir Inge Rimmereide (1970), Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 3 3 1
Guðmunda Óløf Jónasdóttir (1949), Usmb (ISL) 3 2 2
Knut Måløy (1961), Hamar IL (NOR) 3 2 1
Gustaf Toll (1985), Danderyds Sim (SWE) 3 2
Petra Thodin (1968), Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap (FIN) 3 2
Johanna Kara (1965), Cetus Espoo (FIN) 3 1 2
Jan Kåre Fjeldstad (1969), Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 3 1 1
Elina Luttunen (1986), Rauman Uimaseura (FIN) 3 1
Janina Lehti (1990), Rauman Uimaseura (FIN) 3 1
Ola Fagerstrand (1977), Malmö Kappsimningsklubb (SWE) 3 1
Oslo IL (245), Oslo IL (NOR) 3 1
Jóannes Á Fløtti (1984), Havnar Svimjifelag (FAR) 3 2
Hs1 (158), Havnar Svimjifelag (FAR) 3 1
Rúna Í Skála (1975), Havnar Svimjifelag (FAR) 3 1
Eva Lofthus (1964), Lørenskog-Rælingen KK (NOR) 3
Kjell Ivar Lundemoen (1972), Masters Sørlandet (NOR) 3
Lise Lothe (1967), Masters Sørlandet (NOR) 3
Oluf Burebo (1944), Hellas Simklubb (SWE) 3
Per Sturla Hofmo (1931), Hamar IL (NOR) 3
Stefan Scherling (1972), Täby Sim (SWE) 3
Rune Sjøblom (1957), Kongstensvømmerne (NOR) 2 4 1
Marjaana Mäkinen (1975), Kouvolan Uimarit (FIN) 2 3
Randi Larsen (1946), Asker Svømmeklubb (NOR) 2 3
Maria Lövberg (1973), Simklubben Triton (SWE) 2 2 2
Pål Helland (1972), Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 2 2 1
Juha Iivonen (1959), Lappeenrannan Uimarit (FIN) 2 2
Pirjo-Leena Pitkänen (1945), Swimming Jyväskylä (FIN) 2 2
Elvar Nielsson (1974), Breiðablik (ISL) 2 1 2
Hanna Wengrud (1984), Västerås Simsällskap (SWE) 2 1 2
Espen Engebretsen (1940), Drammen Svømmeklubb (NOR) 2 1 1
Håkan Agnell (1970), Simklubben Neptun (SWE) 2 1 1
Jan Boier Pedersen (1983), Hovedstadens Svømmeklub (DEN) 2 1 1
Karin Elmberg (1965), Kristianstads SLS (SWE) 2 1 1
Morten Nørregaard (1977), DeltaSwim (DEN) 2 1 1
Anette Sørensen (1966), Masters Sørlandet (NOR) 2 1
Ebbe Rasmussen (1949), U.S.G (DEN) 2 1
Göran Wall (1953), Uppsala Mastersimklubb (SWE) 2 1
Jakob Mathias Lothe (1989), Masters Sørlandet (NOR) 2 1
Malin Svensson (1985), Malmö Kappsimningsklubb (SWE) 2 1
Svein Erik Nymo (1959), Oslo IL (NOR) 2 1
Wenche Lydersen (1954), Oslo IL (NOR) 2 1
Jan M Haakonsen (1955), Oslo IL (NOR) 2 2
Maria Gustafsson (1967), Danderyds Sim (SWE) 2 2
Aksel Luige (1949), Meisterujumise U-Klubi (EST) 2
Girls D Roma (207), Roma Master Team (NOR) 2
Hellas SK Master 280 (280), Hellas Simklubb (SWE) 2
Kirsten Sundby Foldvik (1958), Larvik Svømmeklubb (NOR) 2
Lars Hinneburg (1965), Hsg Universität Rostock (GER) 2
Masør J 160 (160), Masters Sørlandet (NOR) 2
Olav Lukin (1944), Meisterujumise U-Klubi (EST) 2
Roger Sjösten (1977), Simklubben Neptun (SWE) 2
Stord Masters (160), Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 2
Tone Grimsrud (1955), Asker Svømmeklubb (NOR) 2
Peep Kesküla (1954), Meisterujumise U-Klubi (EST) 1 5
Anna-Karin Josefson (1964), Varberg Sim (SWE) 1 4 1
Emil Svartström (1985), Helsingin Uimarit (FIN) 1 3 1
Helena Ekdahl (1985), Västerås Simsällskap (SWE) 1 3 1
Anita Karlsson (1939), Uppsala Mastersimklubb (SWE) 1 3
Niels Jörgen Larsen (1962), Simklubben Neptun (SWE) 1 3
Dan Pedersen (1978), Svømmeklubben Nord (DEN) 1 2 2
Ingrid Strugstad (1960), Roma Master Team (NOR) 1 2 1
Johan Aksel Bergendorff (1978), Sigma Swim (DEN) 1 2 1
Kjell Hanserius (1949), Hellas Simklubb (SWE) 1 2 1
Rolf Andreas Skeide (1957), Kristianstads SLS (SWE) 1 2 1
Viive Nõu (1948), Meisterujumise U-Klubi (EST) 1 2 1
Camilla Lagerfors (1970), Simklubben Neptun (SWE) 1 2
Janne Thorstensen (1966), Masters Sørlandet (NOR) 1 2
Martin Backs (1972), Køge Svømmeklub (DEN) 1 2
SK Neptun (160), Simklubben Neptun (SWE) 1 2
Ulrika Balslev (1966), Varberg Sim (SWE) 1 1 3
Mihkel Virkus (1939), Meisterujumise U-Klubi (EST) 1 1 2
U-Klubi 240-279 (240), Meisterujumise U-Klubi (EST) 1 1 2
Claes Lindgren (1978), Stockholm Dolphins Swim Club (SWE) 1 1 1
Conny Mindemark (1957), Nyköpings Simsällskap (SWE) 1 1 1
Kirsti Kanerva (1952), Nereus Naiset (FIN) 1 1 1
Lars Erik Hasle (1976), Asker Svømmeklubb (NOR) 1 1 1
Tom Nylund (1959), Rauman Uimaseura (FIN) 1 1 1
Annika Antoniussen (1976), Havnar Svimjifelag (FAR) 1 1
Jeanette Larsen (1987), Snøgg Svømmeklubb (NOR) 1 1
Masør 1 Mix 160 (160), Masters Sørlandet (NOR) 1 1
Terje Ovesen (1950), Kristianstads SLS (SWE) 1 3
Eyðun Bærentsen (1947), Havnar Svimjifelag (FAR) 1 2
Charlotte Them Jensen (1976), Køge Svømmeklub (DEN) 1 1
Trine Thoen (1954), Oslo IL (NOR) 1 1
Ægir (145), Ægir (FAR) 1
Bård R Gunnerud (1977), Hamar IL (NOR) 1
Dánjal Norðberg (1925), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Eva Bruusgaard (1954), Oslo IL (NOR) 1
Hamar IL G2A 240-279 (240), Hamar IL (NOR) 1
Jesper Madsen (1975), DeltaSwim (DEN) 1
Lillian Borge (1933), Drammen Svømmeklubb (NOR) 1
Louis Poulsen (1980), Ægir (FAR) 1
Oslo IL 1 (241), Oslo IL (NOR) 1
Sverri Mortensen (1922), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Västerås SS Klass B (120), Västerås Simsällskap (SWE) 1
Kristiina Arusoo (1979), Meisterujumise U-Klubi (EST) 4 1
Hsg (200), Hsg Universität Rostock (GER) 4
Lasse Lahtinen (1971), Vanders (FIN) 4
Gry Solberg (1960), Oslo IL (NOR) 3 2
Mikko Arponen (1980), Nereus Naiset (FIN) 3 2
Charlotte Berner (1972), Aarhus Studenternes Svømmeafdeling (DEN) 3
Jesper Roed (1953), DeltaSwim (DEN) 3
Raimo Hiltunen (1946), Vanders (FIN) 3
Ann-Louise Arktoft (1964), Simklubben Neptun (SWE) 2 2
Hs3 (158), Havnar Svimjifelag (FAR) 2 2
Ragnar Agnell (1967), Simklubben Neptun (SWE) 2 1
Tellef Jørgen Halvorsen (1940), Hamar IL (NOR) 2 1
Torben Tolstrup (1965), DeltaSwim (DEN) 2 1
Hs2 (158), Havnar Svimjifelag (FAR) 2
Marit Helen Klomstad (1968), Bærumsvømmerne (NOR) 2
Nereus Naiset [1736] (240), Nereus Naiset (FIN) 2
Øyvind Arentz (1950), Oslo IL (NOR) 2
Ragnar Jensen (1948), Hamar IL (NOR) 2
Thomas Knudsen (1970), Aarhus Idrætsforening Af 1900 (DEN) 2
Ronny Onarheim (1969), Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 1 3
Anna-Maija Pyrrö (1941), Swimming Jyväskylä (FIN) 1 2
Linn Løvoll Aker (1978), Asker Svømmeklubb (NOR) 1 2
Cato Sletbakk (1957), Roma Master Team (NOR) 1 1
Egill Knag (1949), Bergens Svømme Club (NOR) 1 1
Erkki Susi (1970), Meisterujumise U-Klubi (EST) 1 1
Grete Solberg Larsen (1952), Oslo IL (NOR) 1 1
Hilde Glendrange Kjekstad (1967), Masters Sørlandet (NOR) 1 1
Ingebjørg Berge (1960), Roma Master Team (NOR) 1 1
Øystein Walle (1970), Gol IL (NOR) 1 1
Sanne Juel (1965), Næstved IF (DEN) 1 1
Team Køge Dk (183), Køge Svømmeklub (DEN) 1 1
Yngvar Bjerke (1952), Oslo IL (NOR) 1 1
Andrass Thomsen (1982), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Asker SK D1 Master D (200), Asker Svømmeklubb (NOR) 1
Atle Sjursen (1962), Bærumsvømmerne (NOR) 1
Bo Jutner (1945), Hellas Simklubb (SWE) 1
Camilla Granbakken Borger (1968), Drammen Svømmeklubb (NOR) 1
Dorothee Hausmann (1964), Hsg Universität Rostock (GER) 1
Ella Wessén (1982), Västerås Simsällskap (SWE) 1
Fs Menn (160), Fuglafjarðar Svimjifelag (FAR) 1
Gabriela Mahnke (1960), Hsg Universität Rostock (GER) 1
Gunnleyg Durhuus (1951), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Hamar IL G1A 280-319 (280), Hamar IL (NOR) 1
Hamar IL G1B 280-319 (280), Hamar IL (NOR) 1
Hamar IL G2B 240-279 (240), Hamar IL (NOR) 1
Jenni Svensson (1982), Malmö Kappsimningsklubb (SWE) 1
Kirstin Meintjes Efskind (1972), Drammen Svømmeklubb (NOR) 1
Olev Kooskora (1962), Meisterujumise U-Klubi (EST) 1
Oluf Færø (1973), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Oslo IL 2 (244), Oslo IL (NOR) 1
Päivi Lairola (1958), Aurajoen Uinti (FIN) 1
Terje Benjaminsen (1943), Hamar IL (NOR) 1
Anders Meinert Pedersen (1961), DeltaSwim (DEN) 3
Rolf Martin Breisnes (1965), Sogndal IL (NOR) 3
Yngve Walle (1972), Lørenskog-Rælingen KK (NOR) 3
Anna Magnussen (1978), Fuglafjarðar Svimjifelag (FAR) 2
Bára Joensen (1985), Ægir (FAR) 2
Delta Oldboys (200), DeltaSwim (DEN) 2
Jannie Aarkrogh Steen (1968), Næstved IF (DEN) 2
Kari Raassin (1947), Swimming Jyväskylä (FIN) 2
Kennerth Persson (1945), Hellas Simklubb (SWE) 2
Kerstin Rehnström (1957), Ekenäs Simsällskap (FIN) 2
Magnvor Lunåshaug (1973), Snøgg Svømmeklubb (NOR) 2
Marie Öhman (1961), Uppsala Mastersimklubb (SWE) 2
Masør 1Mix 200 (200), Masters Sørlandet (NOR) 2
Osama Momtaz (1960), Simklubben Neptun (SWE) 2
Pirkko Siikarla (1946), Nereus Naiset (FIN) 2
Swimming Jyväskylä (240), Swimming Jyväskylä (FIN) 2
Vígdis Eysturdal (1974), Ægir (FAR) 2
Dag Mathisen (1961), Hamar IL (NOR) 1
Dieter Mühlner (1953), Hsg Universität Rostock (GER) 1
Drammen SK Mixed 1 Sr (240), Drammen Svømmeklubb (NOR) 1
Egil Johannessen (1955), Masters Sørlandet (NOR) 1
Erling Eidesgaard (1971), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Erling Høgnesen (1974), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Fs Kvinnur (160), Fuglafjarðar Svimjifelag (FAR) 1
Hanne Stevnsborg (1957), Køge Svømmeklub (DEN) 1
Helen Haas (1968), Agfs Svømmeafdeling (DEN) 1
Henrik Bodén (1959), Danderyds Sim (SWE) 1
Henrik Holmberg (1969), Kungsbacka Simsällskap (SWE) 1
Hs1_w (160), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Hs2_w (200), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Hs4 (252), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Jan Olav Flaathen (1985), Snøgg Svømmeklubb (NOR) 1
Jon Hestoy (1959), Havnar Svimjifelag (FAR) 1
Laura Cankar (1973), Cetus Espoo (FIN) 1
Maria Á Boðanesi (1975), Fuglafjarðar Svimjifelag (FAR) 1
Marie Holmberg (1969), Simklubben Neptun (SWE) 1
Martin Götz (1974), Stord Masters Svømmeklubb (NOR) 1
Mika Lehto (1970), Nereus Naiset (FIN) 1
Ragna M. Ragnarsdóttir (1948), Ægir Reykjavík (ISL) 1
Thorunn K. Gudmundsdóttir (1969), Ægir Reykjavík (ISL) 1
Torbjørn Hiis Bergh (1959), Bergen og Omegn Masters (NOR) 1
Torill Myklebust Tomren (1961), Volda TIL (NOR) 1
Torsten Pröber (1958), Hsg Universität Rostock (GER) 1
Trine Aasland Sekkesæter (1967), Roma Master Team (NOR) 1
Västerås SS Klass C (160), Västerås Simsällskap (SWE) 1
Grand Total 264 200 153

Ger viðmerking