Útlit fyri heiðursmerkjum á Oyggjaleikum 2015

Fyriskipararnir av Oyggjaleikum hava nú sent út ein fyribils startlista til leikirnar á Oyggjaleikum, sum vísir at Føroyar liggja væl fyri til at taka heiðursmerki. Hóast harða kapping frá til dømis Fraser-beiggjunum av Cayman-oyggjunum, so verða okkara svimjarar 10 ferðir styrkismettir til at taka gull, 8 ferðir at taka silvur og 11 ferðir bronsu, áðrenn tær 8 liðsvimjingarnar eru taldar við.

(Image courtesy of Ben Salter)

Sterkasta kortið hjá okkum er sjálvsagt Pál Joensen, sum skal vera heilt illa fyri áðrenn hann ikki vinnur gull í serliga 400 og 1500 frí. Men eisini Sára Nysted er eitt sterkt kort av hava, í serliga 400 blandað og 800 frí.

Triði dagur sær út til at verða harður fyri okkum, tó vónandi aftaná at vit hava tikið eina rúgvu teir fyrstu tveir dagarnar.

Her niðanfyri er mín upplisting av favorittunum í ymisku kappingunum, har eg listi upp so mikið at styrkismetingin hjá øllum føroyingum er sjónlig. Við fyrivarni, tí eg mátti umsortera úr hasum ‘psych sheet’, og tí at tað sum heild er manuelt arbeiði.

Ongar tilmeldingartíðir verða upplýstar í sambandi við liðsvimjingarnar, og tí er eingin styrkismeting har. Tað vildi eisini verið nokk so lítið eftirfarandi, tí okkara tilmeldingartíðir eru til dømis frá farnum oyggjaleikum.

Annars er tað at siga um tilmeldingarnar til Oyggjaleikir, at fyriskipararnir ikki høvdu nakað mark fyri hvussu langt aftur man kundi fara eftir teimum. Summar tíðir kunnu tí vera heilt gamlar, serliga hjá ‘veteranunum’.

Og øvut – av tí at tilmeldingartíðirnar skuldu vera inni longu síðst í apríl, so hava fleiri svimjarar longu svomið skjótari enn tað síðani tá, bæði millum teir føroysku og okkara kappingarneytar.

Dagur 1 – 4 #1, 3 #2, 3 #3

Kapping 1 – Menn 1500 frí
1) Pál Joensen (24) Føroyar 14:26.54
2) Óli Mortensen (19) Føroyar 15:10.09
3) Geoffrey Butler (19) Cayman 15:46.87

Kapping 2 – Kvinnur 400 blandað
1) Sára Nysted (14) Føroyar 4:55.81
2) Lara Butler (20) Cayman 4:56.29
3) Beckie Scaife (16) Jersey 5:07.59
4) Vár Eidesgaard (14) Føroyar 5:12.62

Kapping 3 – Menn 200 firvald
1) Felix Gifford (21) Shetland 2:02.13
2) Óli Mortensen (19) Føroyar 2:05.90
3) Pál Joensen (24) Føroyar 2:06.09

Kapping 4 – Kvinnur 100 firvald
1) Charlotte Atkinson (18) Isle of Man 59.24
2) Lara Butler (20) Cayman 1:02.30
3) Jonna Thomsen (18) Føroyar 1:02.71
4) Olivia Pollard (16) Jersey 1:03.05
5) Astrið Foldarskarð (20) Føroyar 1:03.60

Kapping 5 – Menn 100 bringa
1) Pál Joensen (24) Føroyar 1:03.14
2) Ian Black (26) Jersey 1:04.24
3) Guy Davies (18) Isle of Man 1:05.10
4) Colin Bensadon (27) Gibraltar 1:05.45
5) Giovanni Guarino (19) Jersey 1:06.20
5) Jake Swanson (20) Shetland 1:06.20
7) Bartal Hestoy (22) Føroyar 1:06.51

Kapping 6 – Kvinnur 50 bringu
1) Andrea Strachan (22) Shetland 30.70
2) Kara Hanlon (18) Western Isles 31.00
3) Laura Kinley (14) Isle of Man 32.02
4) Ásbjørg Hjelm (15) Føroyar 32.96

Kapping 7 – Menn 50 rygg
1) Priit Aavik (20) Saaremaa 26.42
2) Thomas Gallichan (23) Jersey 26.70
3) Harry Shalomon (17) Jersey 26.75
4) Alex Bregazzi (16) Isle of Man 27.59
5) James Jurkiewicz (23) Guernsey 27.67
6) Gustav Carlsson (21) Åland 27.69
7) Jordan Gonzalez (19) Gibraltar 27.85
8) Oliver Nightingale (19) Guernsey 27.95
9) Marius Gardshodn (16) Føroyar 28.13

Kapping 8 – Kvinnur 200 fri
1) Sára Nysted (14) Føroyar 2:04.38
2) Gemma Atherley (17) Jersey 2:05.40
3) Courtney Butcher (17) Guernsey 2:06.73
4) Chloe Plater (14) Isle of Wight 2:07.20
5) Vár Eidesgaard (14) Føroyar 2:07.42

Kapping 9 – Menn 200 blandað
1) Shaune Fraser (27) Cayman 2:00.09
2) Pál Joensen (24) Føroyar 2:04.60
3) Alvi Hjelm (19) Føroyar 2:06.40

Kapping 10 – Kvinnur 4×50 frí
Kapping 11 – Menn 4×50 blandað

Dagur 2 – 4 #1, 2 #2, 5 #3

Kapping 12 – Kvinnur 800 frí
1) Sára Nysted (14) Føroyar 8:55.42
2) Vár Eidesgaard (14) Føroyar 8:57.24
3) Beckie Scaife (16) Jersey 9:11.93

Kapping 13 – Menn 400 blandað
1) Pál Joensen (24) Føroyar 4:21.94
2) Felix Gifford (21) Shetland 4:25.40
3) Alvi Hjelm (19) Føroyar 4:26.12

Kapping 14 – Kvinnur 200 bringa
1) Laura Kinley (19) Isle of Man 2:28.16
2) Kara Hanlon (18) Western Isles 2:30.00
3) Ásbjørg Hjelm (15) Føroyar 2:37.93

Kapping 15 – Menn 100 firvald
1) Shaune Fraser (27) Cayman 51.06
2) Brett Fraser (25) Cayman 51.59
3) Felix Gifford (21) Shetland 55.40
4) Priit Aavik (20) Saaremaa 55.80
5) Eyðbjørn Joensen (19) Føroyar 56.75
6) Alex Bregazzi (16) Isle of Man 56.81
7) James Sanderson (22) Gibraltar 57.16
8) Brody Hewison (17) Isle of Man 57.95
Óli Mortensen (19) Føroyar 57.97

Kapping 16 – Kvinnur 100 rygg
1) Lara Butler (20) Cayman 1:03.36
2) Gemma Atherley (17) Jersey 1:04.27
3) Lauren Hew (15) Cayman 1:04.37
4) Olesinska-Blacklock (17) Isle of Wight 1:04.78
5) Courtney Butcher (17) Guernsey 1:04.82
6) Signhild Joensen (14) Føroyar 1:05.19
7) Maria Antoft (14) Føroyar 1:06.22

Kapping 17 – Menn 50 bringa
1) Pál Joensen (24) Føroyar 29.47
2) Eyðbjørn Joensen (19) Føroyar 29.59
3) Ian Black (26) Jersey 29.62
4) Priit Aavik (20) Saaremaa 29:82

Kapping 18 – Kvinnur 50 firvald
1) Andrea Strachan (22) Shetland 26.50
2) Charlotte Atkinson (18) Isle of Man 27.01
3) Astrið Foldarskarð (20) Føroyar 27.98
4) Jonna Thomsen (18) Føroyar 28.60

Kapping 19 – Menn 200 frí
1) Pál Joensen (24) Føroyar 1:48.08
2) Felix Gifford (21) Shetland 1:51.58
3) Óli Mortensen (19) Føroyar 1:51.65

Kapping 20 – Kvinnur 200 blandað
1) Charlotte Atkinson (18) Isle of Man 2:18.08
2) Andrea Strachan (22) Shetland 2:18.67
3) Sára Nysted (14) Føroyar 2:19.78

Kapping 21 – Menn 4×50 frí
Kapping 22 – Kvinnur 4×50 blandað

Dagur 3 – 1 #2, 3 #3

Kapping 23 – Menn 100 blandað
1) Shaune Fraser (27) Cayman 55.30
2) Priit Aavik (20) Saaremaa 57.98
3) Thomas Hollingsworth (27) Guernsey 58.56
4) Joshua Torres Mestres (18) Menorca 58.68
5) Eyðbjørn Joensen (19) Føroyar 58.77
6) Alvi Hjelm (19) Føroyar 59.05

Kapping 24 – Kvinnur 400 frí
1) Gemma Atherley (17) Jersey 4:22.72
2) Sára Nysted (14) Føroyar 4:26.08
3) Beckie Scaife (16) Jersey 4:26.49
4) Vár Eidesgaard (14) Føroyar 4:26.83

Kapping 25 – Menn 200 rygg
1) Thomas Gallichan (23) Jersey 2:03.25
2) Alexander McCallum (21) Cayman 2:06.38
3) James Jurkiewicz (23) Guernsey 2:06.96
4) Nathan Corrigan (15) Jersey 2:07.44
5) Mark Copparelli (18) Isle of Man 2:10.49
6) Marius Gardshodn (16) Føroyar 2:11.38

Kapping 26 – Kvinnur 100 bringa
1) Kara Hanlon (18) Western Isles 1:08.00
2) Andrea Strachan (22) Shetland 1:08.56
3) Laura Kinley (19) Isle of Man 1:08.95
4) Ásbjørg Hjelm (15) Føroyar 1:12.38

Kapping 27 – Menn 100 frí
1) Brett Fraser (25) Cayman 47.65
2) Shaune Fraser (27) Cayman 47.79
3) Pál Joensen (24) Føroyar 50.04
4) Thomas Gallichan (23) Jersey 50.11
5) Miles Munro (19) Guernsey 50.44
6) Felix Gifford (21) Shetland 51.10
7) Gustav Carlsson (21) Åland 51.82
8) Eyðbjørn Joensen (19) Føroyar 51.92

Kapping 28 – Kvinnur 50 frí
1) Charlotte Atkinson (18) Isle of Man 25.92
2) Andrea Strachan (22) 26.10
3) Astrið Foldarskarð (20) Føroyar 26.52
4) Kathryn Offer (23) Western Isles 27.00
5) Laura Kinley (19) Isle of Man 27.09
6) Courtney Butcher (17) Guernsey 27.16
7) Munro (16) Guernsey 27.18
8) Lauren Hew (15) Cayman 27.19
9) Lív Eidesgaard (15) Føroyar 27.30

Kapping 29 – Menn 50 firvald
1) Brett Fraser (25) Cayman 22.95
2) Shaune Fraser (27) Cayman 23.44
3) Miles Munro (19) Guernsey 24.49
4) Priit Aavik (20) Saaremaa 24.89
5) Eyðbjørn Joensen (19) Føroyar 25.08

Kapping 30 – Kvinnur 200 rygg
1) Gemma Atherley (17) Jersey 2:18.20
2) Lara Butler (20) Cayman 2:18.20
3) Signhild Joensen (14) Føroyar 2:19.21
4) Maria Antoft (14) Føroyar 2:19.79

Kapping 31 – Menn 4×100 blandað
Kapping 32 – Kvinnur 4×100 frí

Dagur 4 – 2 #1, 2 #2

Kapping 33 – Kvinnur 100 blandað
1) Andrea Strachan (22) Shetland 1:03.77
2) Kara Halon (18) Western Isles 1:05.00
3) Lara Butler (20) Cayman 1:05.89
4) Laura Kinley (19) Isle of Man 1:05.91
5) Courtney Butcher (17) Guernsey 1:06.42
6) Sára Nysted (14) Føroyar 1:06.59
7) Ásbjørg Hjelm (15) Føroyar 1:07.01

Kapping 34 – Menn 400 frí
1) Pál Joensen (24) Føroyar 3:42.31
2) Óli Mortensen (19) Føroyar 3:52.16
3) Geoffrey Butler (19) Cayman 3:56.91

Kapping 35 – Kvinnur 200 firvald
1) Erica Granesater (30) Åland 2:22.42
2) Jonna Thomsen (18) Føroyar 2:22.91
3) Olivia Pollard (16) Jersey 2:24.13

Kapping 36 – Menn 100 rygg
1) Thomas Hollingsworth (27) Guernsey 56.24
2) James Jurkiewicz (23) Guernsey 57.48
3) Priit Aavik (20) Saaremaa 57.74
4) Harry Shalomon (17) Jersey 58.50
5) Alexander McCallum (21) Cayman 59.88
6) Thomas Gallichan (23) Jersey 59.20
7) Alvi Hjelm (19) Føroyar 59.40
8) Marius Gardshodn (16) Føroyar 1:00.52

Kapping 37 – Kvinnur 100 frí
1) Charlotte Atkinson (18) Isle of Man 56.66
2) Gemma Atherley (17) Jersey 58.10
3) Courtney Butcher (17) Jersey 58.22
4) Sára Nysted (14) Føroyar 58.72
5) Astrið Foldarskarð (20) Føroyar 58.95

Kapping 38 – Menn 50 frí
1) Brett Fraser (25) Cayman 21.73
2) Shaune Fraser (27) Cayman 22.37
3) Miles Munro (19) Guernsey 22.58
4) Felix Gifford (21) Shetland 23.60
5) Eyðbjørn Joensen (19) Føroyar 23.61
6) Brody Hewison (17) Isle of Man 23.70
7) Tom Bielich (20) Isle of Man 23.72
8) Gustav Carlsson (21) Åland 23.81
9) Thomas Gallichan (23) Jersey 23.82
10) Matthew Girard (23) Guernsey 23.85
11) James Sanderson (22) Gibraltar 24.07
12) Róland Toftum (17) Føroyar 24.13

Kapping 39 – Kvinnur 50 rygg
1) Ella Plunkett (15) Cayman 29.13
2) Lauren Hew (15) Cayman 29.82
3) Kathryn Offer (23) Western Isles 30.00
4) Astrið Foldarskarð (20) Føroyar 30.18
5) Signhild Joensen (14) Føroyar 30.30

Kapping 40 – Menn 200 bringa
1) Pál Joensen (24) Føroyar 2:15.67
2) Guy Davies (18) Isle of Man 2:19.69
3) Giovanni Cuarino (19) Jersey 2:20.18
4) Bartal Hestoy (22) Føroyar 2:21.87

Kapping 41 – Kvinnur 4×100 blandað
Kapping 42 – Menn 4×100 frí

Ger viðmerking