Úrslit frá SMS stevnuni 1. og 2. november 2014

Her eru úrslitalistarnir frá SMS-stevnuni í Svimjihøllini í Gundadali, nú í vikuskiftinum, sum Havnar Svimjifelag skipaði fyri. Ein undirhaldandi stevna, har vit sóu harða kapping í teimum greinum sum vóru mest viðkomandi fyri úttøku til NJM, NM og HM í desember, nú kravtíðarskeiðið endar í dag.

Tilsamans vann Havnar Svimjifelag flestu heiðursmerki, Suðuroyar Svimjifelag næstflest og Ægir triðflest. Óli Mortensen úr Havnar Svimjifelag vann við sínum 5 gullheiðursmerkjum og 1 úr silvur flest heiðursmerki av øllum, meðan Ásbjørg Hjelm úr Ægir við fýra gull vann mest hjá kvinnum.



Heiðursmerkjabýtið millum feløg

Felag Gull Silvur Bronsa
HS 14 10 14
SuSvim 8 8 5
Ægir 8 6 3
FLOT 2 3 1
Reysti 5 6
FS
Tilsamans 32 32 29

Heiðursmerkjabýtið millum svimjarar

Svimjari (føðiár), felag Gull Silvur Bronsa
Óli Mortensen (1996), HS 5 1
Ásbjørg Hjelm (1999), Ægir 4
Eyðbjørn Joensen (1996), SuSvim 3 1 1
Cecilia Eysturdal (1996), Ægir 3
Niels Nattestad (1998), HS 2 3 1
Róland Toftum (1998), SuSvim 2 1 2
Birita Debes (1995), FLOT 2 1
Lív Eidesgaard (1999), HS 2 1
Marius Ihlen Gardshodn (1998), HS 2 2
Sára R. Nysted (2001), SuSvim 1 3 1
Vár Eidesgaard (2001), HS 1 2 1
Signhild Joensen (2000), Ægir 1 2
Maria Antoft (2000), HS 1 2
Astrid Foldarskard (1994), HS 1
Høgni Simonsen (1995), SuSvim 1
Rani Jacobsen (2001), SuSvim 1
Alvi Hjelm (1996), Ægir 4
Beinta P. Debes (1997), HS 3 1
Rókur Trygvason (2000), Reysti 3
Sólrun Kjærbo (1999), SuSvim 2
Jana Thomsen (2000), Reysti 1 3
Barbara Debes (2000), FLOT 1 1
Lilja D Jacobsen (2003), SuSvim 1 1
Óli Poulsen (1999), Reysti 1 1
Sigmundur J. Djurhuus (2000), FLOT 1
Johan Hofgaard (1998), HS 3
Victoria Wigant Eysturdal (1998), Ægir 3
Andrew Gunnarson Nielsen (2001), HS 1
Birni Sigvardsen (1999), HS 1
Heidi K. Mikkelsen (2002), HS 1
Johan N. Dam (2002), HS 1
Petur Pauli Á Høvdanum (2000), Reysti 1
Sólveig Steinhólm (2002), Reysti 1
Tilsamans 32 32 29

Topp 10 avrik, út í frá FINA stigum

Kvinnur

  • 701 – Cecilia Eysturdal (1996), Ægir – 4:23.92 í 400 frí
  • 678 – Sára R. Nysted (2001), SuSvim – 4:26.89 í 400 frí
  • 670 – Cecilia Eysturdal (1996), Ægir – 2:07.01 í 200 frí
  • 654 – Cecilia Eysturdal (1996), Ægir – 9:12.15 í 800 frí
  • 653 – Victoria W. Eysturdal (1998), Ægir – 4:30.20 í 400 frí
  • 649 – Vár E. Eidesgaard (2001), HS – 4:30.77 í 400 frí
  • 648 – Birita Debes (1995), FLOT – 29.69 í 50 rygg
  • 645 – Sára R. Nysted (2001), SuSvim – 2:08.62 í 200 frí
  • 643 – Vár E. Eidesgaard (2001), HS – 9:15.16 í 800 frí
  • 641 – Astrið Foldarskarð (1994), HS – 28.27 í 50 firvald

Menn

  • 748 – Óli Mortensen (1996), HS – 15:36.38 í 1500 frí
  • 732 – Óli Mortensen (1996), HS – 3:55.51 í 400 frí
  • 707 – Alvi Hjelm (1996), Ægir – 3:58.22 í 400 frí
  • 669 – Óli Mortensen (1996), HS – 1:53.60 í 200 frí
  • 648 – Alvi Hjelm (1996), Ægir – 1:54.83 í 200 frí
  • 645 – Óli Mortensen (1996), HS – 4:32.54 í 400 blandað
  • 643 – Alvi Hjelm (1996), Ægir – 16:24.56 í 1500 frí
  • 638 – Eyðbjørn Joensen (1996), SuSvim – 25.32 í 50 firvald
  • 630 – Eyðbjørn Joensen (1996), SuSvim – 52.42 í 100 frí
  • 624 – Alvi Hjelm (1996), Ægir – 52.59 í 100 frí

Ger viðmerking