Sette Colli dag 3: Rikke og Lotte aftur gull

So er sjeyheyggjastevnan um at vera av í Rom, og tað sær ikki út til at danir fáa fleiri fólk við til OL. Lotte Friis vann 800 frí og Rikke Møller Pedersen 200 bringu, báðar undir OL-kravtíð; men Andkjær kom ikki í finalu í 100 frí, og tey bæði Chris Christensen og Katrine Holm Sørensen kláraðu ikki kravtíð í sínum. Mads Glæsner valdi av einhvørjari orsøk at melda frá finaluni í 1500 frí. Sí øll úrslit her.



Women’s 800 freestyle – OQT 8:33.84 (OST 8:51.82)

  1. Lotte Friis (DEN) 8:22.10
  2. Wendy Trott (RSA) 8:25.71
  3. Martina de Memme (ITA) 8:36.67

Men’s 200 backstroke – OQT 1:58.48 (OST 2:02.63)

  1. Ryosuke Irie (JPN) 1:55.05 CR
  2. Radoslaw Kawecki (POL) 1:57.62
  3. Leonardo De Deus (BRA) 1:58.79
  4. Mathias Gydesen (DEN) 2:05.91

Women’s 200 backstroke – OQT 2:10.84 (OST 2:15.42)

  1. Aya Terakawa (JPN) 2:07.73 CR
  2. Anastasia Zueva (RUS) 2:09.27
  3. Alessia Filippi (ITA) 2:11.59
  4. Sandra Hafstrom (SWE) 2:13.51

Men’s 200 breaststroke – OQT 2:11.74 (OST 2:16.35)

  1. Marco Koch (GER) 2:08.75 CR
  2. Ryo Tateishi (JPN) 2:08.85
  3. Flavio Bizzarri (ITA) 2:12.76
  4. Chris Christensen (DEN) 2:15.77

Women’s 200 breaststroke – OQT 2:26.89 (OST 2:32.03)

  1. Rikke Møller Pedersen (DEN) 2:24.35
  2. Kanako Watanabe (JPN) 2:25.54
  3. Elisa Celli (ITA) 2:27.90
  4. Jenna Laukkanen (FIN) 2:29.98

Men’s 100 freestyle – OQT 48.82 (OST 50.53)

  1. Sebastian Verschuren (NED) 49.09
  2. Hanser Garcia (CUB) 49.10
  3. Fabien Gilot (FRA) 49.12

Women’s 200 freestyle – OQT 1:58.33 (OST 2:02.47)

  1. Federica Pellegrini (ITA) 1:56.32
  2. Femke Heemskerk (FRA) 1:57.15
  3. Sarah Sjostrom (SWE) 1:58.08

Men’s 1500 freestyle – OQT 15:11.83 (OST 15:43.74)

  1. Gregorio Paltrinieri (ITA) 14:58.33
  2. Gabriele Detti (ITA) 15:02.45
  3. Samuel Pizzetti (ITA) 15:16.32

Women’s 200 IM – OQT 2:13.36 (OST 2:18.03)

  1. Izumi Kato (JPN) 2:13.64
  2. Stefania Pirozzi (ITA) 2:15.24
  3. Erico Buratto (ITA) 2:15.78
  4. Emilia Pikkarainen (FIN) 2:16.79
  5. Katrine Holm Sørensen (DEN) 2:18.09

Men’s 200 IM – OQT 2:00.17 (OST 2:04.38)

  1. Thiago Pereira (BRA) 1:57.94 CR
  2. Kosuke Hagino (JPN) 1:59.11
  3. Chad Le Clos (RSA) 2:00.03

Ger viðmerking