Úrslit frá HS stevnuni 14. – 15. apríl 2012

Viðfestir eru úrslitalistar og fílur frá SMS-stevnuni farna vikuskifti, sum Havnar Svimjifelag skipaði fyri. Samlaða heiðursmerkjabýtið varð ein rættiliga greiður sigur til Suðuroyar Svimjifelag – 28 gull, 12 silvur og 7 bronsu – meðan HS var nummar 2 og Ægir nummar 3. Mest vinnandi svimjari var Pál Joensen við 10 gull og 1 bronsu, meðan Poula Ø. Mohr vann mest hjá kvinnum, 6 gull og 1 silvur. Hartil setti Pál 4 føroysk met, Pauli Ø. Mohr 1 føroyskt met og SuSvim gentur 1 føroyskt juniormet.

Heiðursmerkjabýti millum feløg

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 28 12 7
HS 13 20 22
Ægir 11 17 12
Reysti 1
FLOT 1
Tilsamans 52 49 43

Heiðursmerkjabýti millum feløg – Opin kapping

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 23 11 7
Ægir 11 17 12
HS 8 12 17
Reysti 1
FLOT 1
Tilsamans 42 40 38

Heiðursmerkjabýti millum feløg – Masters

Gev gætur, at her vist nokk er okkurt galið … sær út til at masters-plaseringar verða skornar yvir ein kamp, líka mikið aldursbólk, so at bara éin er skjótastur í hvørjari grein, éin næstskjótastur og ein triðskjótastur.

Felag Gull Silvur Bronsa
HS 5 8 5
SuSvim 5 1
Tilsamans 10 9 5

Heiðursmerkjabýti millum svimjarar

Svimjari (føðiár) felag Gull Silvur Bronsa
Pál Joensen (1990) SuSvim 10 15
Poula Ø. Mohr (1995) HS 6 1
Eyðbjørn Joensen (1996) SuSvim 4 2
Suðringar (1990) SuSvim 3 1
Shaila millum Garðarnar (1984) SuSvim 3
Cecilia Eysturdal (1996) Ægir 3
Kristina Elin Thomsen (1998) SuSvim 2 3 1
Elmar Ósá (1969) HS 2 2 1
Suðuroy Gentur (1997) SuSvim 2 2
Turið S. Christiansen (1996) Ægir 2 1
Pauli Ø. Mohr (1991) HS 2 1
Heini Harryson (1981) HS 2
Guðrun Mortensen (1997) SuSvim 1 1 1
Eva Trygvadóttir (1996) Ægir 1 1 1
Astrið Foldarskarð (1994) Ægir 1 1 1
Anja Joensen (1968) HS 1 1 1
Ægir (1996) Ægir 1 1 1
Birita Debes (1995) Ægir 1 1
Anita Nysted (1973) SuSvim 1 1
Sofus Bech (1994) SuSvim 1 1
Jón Bjarnason (1970) SuSvim 1
Ægir 2 (1996) Ægir 1
Ægir (1992) Ægir 1
Bartal Hestoy (1992) HS 4
Kristina Eliasen (1993) HS 2 2
Alvi Hjelm (1996) Ægir 2 2
Hjørtur á Fløtti (1994) Ægir 2 1
Heðin L. Olsen (1994) Ægir 2 1
Victoria W. Eysturdal (1998) Ægir 2
Aksel Haraldsen (1961) HS 2
Ægir 1 (1992) Ægir 2
Jonna B. Thomsen (1996) Ægir 1 3
Tummas J. Danielsen (1994) HS 1 2
HS1 (1995) HS 1 2
HS1 (1987) HS 1 2
Heini W. Rasmussen (1976) HS 1 2
Annika S. Olsen (1996) HS 1 2
Jón Hofgaard (1992) SuSvim 1 1
Sigmund Mørkøre (1995) Ægir 1
Róland Toftum (1998) SuSvim 1
Ingibjørg Kristiansen (1979) HS 1
Annika Antoniussen (1976) HS 1
Ragnvald Jensen (1989) HS 2
Marius I. Garðshorn (1998) HS 2
Tróndur Olsen (1992) Ægir 1
Sólrun Kjærbo (1999) SuSvim 1
Reysti Superteam (1999) Reysti 1
Niels Nattestad (1998) HS 1
Hjarnar Randrup (1997) SuSvim 1
Hildur á Fløtti (1993) Ægir 1
FLOT (1995) FLOT 1
Bjørk Svabo Róadóttir (1997) HS 1
Beinta P. Debes (1997) HS 1
Anida Johannesen (1961) HS 1
Tilsamans 52 49 43

Føroysk met sett á stevnuni

  • Pál Joensen 2:03.93 í 200 firvald, metið hjá honum var 2:04.45 frá HS-stevnu í september
  • Pál Joensen 2:01.97 í 200 blandað, metið hjá honum var 2:04.41 frá Oyggjaleikum 2009
  • Pál Joensen 2:15.56 í 200 bringu, metið hjá honum var 2:16.06 frá Oyggjaleikum 2009
  • Pál Joensen 4:18.97 í 400 blandað, metið hjá honum var 4:26.18 frá Oyggjaleikum í 2009
  • Pauli Ø. Mohr 28.87 í 50 bringu, metið hjá honum var 29.08 frá HS-stevnu í apríl í fjør

Føroyskt juniormet sett á stevnuni

  • SuSvim-gentur 1:50.76 í 4×50 frí, metið hjá SuSvim var 1:51.33 frá SuSvim-stevnu í november, tær fýra nú vóru Guðrun Mortensen, Kristina Elin Thomsen, Sólrun Kjærbo og Lív E. Eidesgaard

Ger viðmerking