Úrslit frá MU 2010

Viðfestir eru offisiellu úrslitalistarnir frá Meistarastevnuni fyri Ung 2010, umframt re- og lef-fílur til hagtalsbrúk. Saman um tikið vann Suðuroyar Svimjifelag flest heiðursmerki – 52 gull, 23 silvur og 14 bronsu – við Ægir á næsta plássi og Havnar Svimjifelag á triðja. Størsti heiðursmerkjaslúkurin var Eyðbjørn Joensen úr Suðuroyar Svimjifelag, sum vann 15 gullheiðursmerki sum einstaklingur, umframt 3 gull í stafettunum.

CIMG2840

[Eyðbjørn og Óli Mortensen eftir 200 metra bringusvimjing. Tað er Eyðbjørn til vinstru. Hann er móður.]

Heiðursmerkjabýti millum feløg

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 52 23 14
Ægir 22 26 23
HS 9 23 14
Reki 5 4 7
FS 4 8 10
FLOT 3 3 6
Tilsamans 95 87 74

CIMG2848

[Kristina Elin Thomsen í hylinum]

Heiðursmerkjabýtið millum svimjarar

Svimjari (føðiár), felag Gull Silvur Bronsa
Eyðbjørn Joensen (1996), SuSvim 15
Kristina Elin Thomsen (1998), SuSvim 14 1
Róland Toftum (1998), SuSvim 10
Magnus Jákupsson (1994), HS 8
Cecilia Eysturdal (1996), Ægir 7 2
Sofus Bech (1994), SuSvim 4 5 2
Turið S. Christiansen (1996), Ægir 4 2
Jana Thomsen (2000), Reki 4 2
Jóhann Heðinsson (1995), FS 3 3
Barbara Debes (2000), FLOT 3 1
Ægir (1996), Ægir 3
Ægir 3 (1998), Ægir 3
Susvim Brothers (1996), SuSvim 3
Tanja Skaalum (1997), SuSvim 2 2 3
Ægir (1994), Ægir 2 1
Susvim Dreingir (1998), SuSvim 2
Victoria Wigant Eysturdal (1998), Ægir 1 6
Jonna B. Thomsen (1996), FS 1 4
Heðin L. Olsen (1994), Ægir 1 3 1
Guðrun Mortensen (1997), SuSvim 1 2
Hs 1 (1994), HS 1 2
Jonna Olsen (2000), Reki 1 1
Sára R. Nysted (2001), SuSvim 1 1
Óluva Jacobsen (1997), Ægir 1 1
Óli Mortensen (1996), HS 8
Sólrun Kjærbo (1999), SuSvim 5 2
Markus Joensen (1996), HS 5 1
Ólavur P. Johannessen (1998), Ægir 3 2
Hs3 (1998), HS 3 1
Húni Vestergaard (1999), SuSvim 3 1
Signhild Joensen (2000), Ægir 3 1
Sigmund Mørkøre (1995), Ægir 3
Susvim Sisters (1996), SuSvim 3
Lív Erlingsdóttir Eidesga (1999), HS 2 5
Flot2 (1998), FLOT 2 1
Torkil Poulsen (1999), Reki 2
Alvi Hjelm (1996), Ægir 1 7
Jóhanna Egholm (1996), FS 1 4
Hjørtur Á Fløtti (1994), Ægir 1 3
Erna Katrin Olsen (1996), SuSvim 1 2
Eva Trygvadóttir (1996), Ægir 1 2
Helga Nielsen (1998), FLOT 1 2
Óli Poulsen (1999), Reki 1 1
Vár Erlingsdóttir Eidesga (2001), HS 1 1
Bárður Bjartsson (1998), HS 1
Edith Dahl (1996), HS 1
Fs Gentur 1 (1996), FS 3
Pætur Leo (1997), SuSvim 3
Rókur Trygvason (2000), Reki 3
Ásbjørg Hjelm (1999), Ægir 2
Erla Christiansen (1999), Ægir 2
Jóhan Hermann Slættalíð (1994), FLOT 2
Sunnleyg Eliasen (1997), FS 2
Tummas J. Danielsen (1994), HS 2
Bjørk S. Lamhauge (2000), HS 1
Emma Festirstein (1996), HS 1
Helgi Á Fløtti (1998), FS 1
Hjarnar Randrup (1997), SuSvim 1
Jákup Eysturdal (1997), Ægir 1
Johan Holm Erlingson (1995), HS 1
Marius Ihlen Garðshorn (1998), HS 1
Reki-Supergirls (1999), Reki 1
Victoria Biskopstø (1997), Ægir 1
Tilsamans 95 87 74

CIMG2914

[Róland Toftum ovast igen-igen]

Gev gætur at FINA stigini eru skeiv í úrslitalistunum her, roknað við eini ov gamlari FINA stigatalvu frá 2004. Eg skifti fílurnar út tá ið hetta er rættað.

3 thoughts on “Úrslit frá MU 2010”

  1. FINA stigini eru sum kunnugt ein roynd at gera tað gjørligt at samanbera tíðir uppá tvørs av svimjigreinum, teinum og kynum (við at samanbera tær við aktuella heimstøðinum í greinini).

    So um vit lista bestu FINA stig upp frá MU 2010, sæst at summar tíðir vóru veruliga góðar, hóast tær ikki góvu nakað met:

    674 – Cecilia Eysturdal, Ægir (1996), 200 frí (2:09.46) – juniormet
    660 – Cecilia Eysturdal, Ægir (1996), 800 frí (9:21.96) – juniormet
    658 – Cecilia Eysturdal, Ægir (1996), 400 frí (4:33.90) – juniormet
    657 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 100 blandað (59.85)
    652 – Guðrun Mortensen, SuSvim (1997), 50 frí (27.42)
    648 – Tanja Skaalum, SuSvim (1997), 400 frí (4:35.39)
    648 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 50 firvald (26.00)
    646 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 50 rygg (26.82)
    641 – Turið S. Christiansen, Ægir (1996), 200 bringu (2:41.11) – juniormet
    640 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 200 rygg (2:07.07) – juniormet
    637 – Tanja Skaalum, SuSvim (1997), 100 bringu (1:15.22) – juniormet
    636 – Turið S. Christiansen, Ægir (1996), 200 blandað (2:28.10) – juniormet
    631 – Cecilia Eysturdal, Ægir (1996), 100 frí (1:00.86)
    630 – Turið S. Christiansen, Ægir (1996), 100 bringu (1:15.50)
    628 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 100 rygg (58.33)
    628 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 200 blandað (2:12.12) – juniormet
    622 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 100 frí (53.94)
    619 – Tanja Skaalum, SuSvim (1997), 50 bringu (35.16) – juniormet
    609 – Heðin L. Olsen, Ægir (1994), 100 frí (54.33)
    605 – Magnus Jákupsson, HS (1994), 50 frí (24.67)
    604 – Eyðbjørn Joensen, SuSvim (1996), 200 frí (2:00.86)
    600 – Guðrun Mortensen, SuSvim (1997), 100 frí (1:01.90)

Ger viðmerking