Úrslit frá MU 2009

Viðfestur er úrslitalistin frá Meistarastevnuni fyri Ung 2009, umframt RE- og lef-fílur til hagtalsbrúk. Úrslitið varð at Suðuroyar Svimjifelag vann flest heiðursmerki – 25 gull, 34 silvur og 14 bronsu – meðan Ægir varð nr 2 og FS nr 3. Mest vinnandi drongur var Magnus Jákupsson við 16 gullheiðursmerkjum, meðan Poula Ø. Mohr úr Fuglafjarðar Svimjifelag vann mest hjá gentunum við 7 gull, 5 silvur og 1 bronsu. Hægstu FINA stig fekk Birita Debes úr FLOT, sum sambært FINA listanum frá 2008 svam seg til 682 stig í 50 rygg, 666 í 50 frí og 643 í 100 rygg.

CIMG5895

Heiðursmerkjabýti millum feløg

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 25 34 14
Ægir 23 15 15
FS 23 15 12
HS 22 12 15
FLOT 4 6 10
Reki 1 7 4
Tilsamans 98 89 70

CIMG5892

Heiðursmerkjabýti millum svimjarar

Navn, felag (bólkur) Gull Silvur Bronsa
Magnus Jákupsson, HS (B1) 16
Eyðbjørn Joensen, SuSvim (B2) 8 7
Poula Ø. Mohr, FS (B1) 7 5 1
Óluva Jacobsen, FS (B2) 6 4
Jóhann Heðinsson, FS (B2) 6 2 1
Ásbjørg Hjelm, Ægir (B3) 5 2
Tanja Skaalum, SuSvim (B2) 4 5
Pætur Leo, SuSvim (B3) 4 3 1
Cecilia Eysturdal, Ægir (B1) 4 2 1
Guðrun Mortensen, SuSvim (B2) 4 1
Birita Debes, FLOT (B1) 3 2
Jákup Eysturdal, Ægir (B3) 3 1 2
Ægir, Ægir (B3) 3
FS Gentur B1, FS (B1) 3
HS 1 Dreingir, HS (B1) 3
Suðuroy Gentur, SuSvim (B2) 3
Jóhanna Højsted, Ægir (B3) 2 1 1
Erla Christiansen, Ægir (B3) 2 1
Ægir Bamsurnar, Ægir (B3) 2
HS 2 Dreingir, HS (B2) 2
Turið S. Christiansen, Reki (B1) 1 2 3
Ronja Eysturdal, Ægir (B3) 1 2 1
Óli Mortensen, HS (B2) 1 1 3
Beinir Johannesen, Ægir (B3) 1 1 2
Flot1, FLOT (B2) 1 1
Sunnleyg Eliasen, FS (B2) 1 4
Hjarnar Randrup, SuSvim (B3) 1 2
Róland Toftum, SuSvim (B3) 1 1
Sofus Bech, SuSvim (B1) 6
Hjarnar Tórðarson, HS (B1) 5 3
Alvi Hjelm, Ægir (B2) 4 2
Bjartur Randrup, SuSvim (B3) 4
Sólrun Kjærbo, SuSvim (B3) 3 5
Victoria Eysturdal, Ægir (B2) 2 2
Heðin L. Olsen, Reki (B1) 2 1
Erna Katrin Olsen, SuSvim (B1) 2
FS Gentur B2, FS (B2) 2
HS 1 Gentir, HS (B1) 2
Kristina Elin Thomsen, SuSvim (B2) 1 3
Jonna Bjartalíð Thomsen, FS (B1) 1 2
Evy á Lakjuni, Ægir (B3) 1 1
Flot1, FLOT (B1) 1 1
Jón Arni Hjelm, FLOT (B3) 1 1
Tummas J. Danielsen, HS (B1) 1 1
Durita Jógvansdóttir, FS (B3) 1
Eva Trygvadóttir, Reki (B1) 1
HS 2 Gentir, HS (B2) 1
Jarmundur Steinkross, SuSvim (B1) 1
Johan Holm Erlingson, HS (B2) 1
Lív Erlingsdóttir Eidesgaard, HS (B3) 1
Reki Superboys, Reki (B3) 1
Reki Supergirls, Reki (B3) 1
Sigurgunn Danielsen, FLOT (B2) 1
Suðuroyar Dreingir, SuSvim (B3) 1
Jóhan Hermann Slættalíð, FLOT (B1) 4
Markus Joensen, HS (B2) 4
Jóhanna Egholm, FS (B1) 3
Flot2, FLOT (B2) 2
Oddný Thomsen, SuSvim (B1) 2
Rúni Eliasen, HS (B2) 2
Diana Fríðheim Jacobsen, HS (B2) 1
Flot3, FLOT (B3) 1
Fríðgerð Thomsen, FS (B1) 1
Gunn Joensen, Ægir (B1) 1
Kjartan Petersen, FLOT (B1) 1
Ruth Agnarsdóttir, HS (B2) 1
Tilsamans 98 89 70

CIMG5746

Hægstu FINA stig

#1 #2 #3
B1 – gentur Birita Debes, 50 ry (682) Birita Debes, 50 frí (666) Birita Debes, 100 ry (643)
B1 – dreingir Magnus Jákupsson, 50 fi (536) Magnus Jákupsson, 100 frí (527) Magnus Jákupsson, 400 frí (514)
B2 – gentur Guðrun Mortensen, 50 frí (502) Óluva Jacobsen, 50 frí (490) Tanja Skaalum, 200 br (489)
B2 – dreingir Eyðbjørn Joensen, 400 frí (507) Eyðbjørn Joensen, 200 frí (500) Alvi Hjelm, 400 frí (480)
B3 – gentur Ásbjørg Hjelm, 50 frí (269) Ásbjørg Hjelm, 50 br (261) Ásbjørg Hjelm, 100 frí (257)
B3 – dreingir Jákup Eysturdal, 200 frí (273) Pætur Leo, 200 frí (273) Róland Toftum, 50 frí (267)

Ger viðmerking