Startlistin til DÅM gr. 1 í Kastrup klárur

‘Gruppe 1’ er eldri parturin av ungu svimjarunum, sum hesa ferð kappast hjá Kvik í Kastrup, meðan hini yngru kappast hjá Hørsholm Svømmeklub.

Tey í Kastrup eru klár við startlistanum her á livetiming.dk, sum bendir á at føroyingarnir fáa ein harðan dyst. Havi skimmað listan skjótt í gjøgnum, og dugi ikki at síggja at okkara nakra staðni sníkja seg veruliga langt upp móti toppinum. So well, tað verður mest kapping um at seta persónlig og føroysk met 🙂

Startlistin úr Hørsholm er ikki klárur enn, men teirra síða á livetiming er so her.

5 thoughts on “Startlistin til DÅM gr. 1 í Kastrup klárur”

  1. í Kastrup

    Poula Mohr (95) og Birita Debes (95) hoyra til bólk 3 í føroyum, meðan Astrið Foldarskarð (94), Helena Sævarsdóttir (94) og Monika Biskopstø (94) hoyra til bólk 4, og teir báðir Bjarni M. Petersen (92) og Jón Hofgaard (92) hoyra til bólk 5.

    Hóast gruppe 1 umfatar bæði dreingir 92/93 og gentur 94/95, so kappast hvør árgangur fyri seg. Tað vil siga at t.d. Poula og Birita koma á ein úrslitalista, meðan hinar tríggjar koma á ein annan.

    Eg havi ikki skrivað nakað bólkamet út fyri liðsvimjingarnar, av tí at eg ikki veit um venjararnir velja at skipa hesar so at til ber at seta føroyskt met. Kravið er at einans éin svimjari er úr yngra bólkinum, so talan má tá vera um at tær tríggjar Helena, Monika og Astrið skulu svimja.

    Kapping Grein Luttakari Seeding Tilm.tíð Bólkamet Metánari
    2 4×200 frí Færøerne 12 9:38.92 ##### #####
    4 200 blandað Poula Mohr 59 2:46.92 2:34.81 Malan S. Michelsen
    5 50 frí Bjarni M. Petersen 48 26.57 24.08 Pauli Ø. Mohr
    6 50 frí Helena Sævarsdóttir 9 28.32 27.29 Elspa Mørkøre
    Astrið Foldarskarð 48 29.97
    Poula Mohr 45 29.93 28.78 Guðrun H. Jacobsen
    Birita Debes 56 30.29
    9 4×50 frí Færøerne 7 1:58.44 ##### #####
    11 200 frí Poula Mohr 47 2:21.67 2:19.30 Elspa Mørkøre
    13 100 bringu Helena Sævarsdóttir 34 1:25.37 1:18.98 Malan V. Bærendsen
    14 100 bringu Jón Hofgaard 30 1:15.80 1:08.14 Kenneth Frandsen
    15 200 rygg Helena Sævarsdóttir 29 2:38.67 2:22.67 Elspa Mørkøre
    Poula Mohr 33 2:39.63 2:33.67 Elspa Mørkøre
    Birita Debes 37 2:41.96
    17 100 firvald Astrið Foldarskarð 46 1:16.69 1:08.86 Bjørg Seloy
    22 4×100 blandað Færøerne 19 5:04.60 ##### #####
    24 4×50 blandað Færøerne 14 2:16.54 ##### #####
    25 200 frí Bjarni M. Petersen 42 2:07.16 1:53.60 Pál Joensen
    28 100 rygg Helena Sævarsdóttir 19 1:11.70 1:05.34 Elspa Mørkøre
    Birita Debes 26 1:13.04 1:10.91 Elspa Mørkøre
    Poula Mohr 34 1:13.94
    29 200 bringu Jón Hofgaard 26 2:44.95 2:25.99 Kenneth Frandsen
    31 100 frí Bjarni M. Petersen 38 57.91 54.41 Kristoffur Hentze
    32 100 frí Helena Sævarsdóttir 22 1:03.86 58.54 Elspa Mørkøre
    Monika Biskopstø 50 1:05.61
    Poula Mohr 58 1:06.15 1:02.97 Elspa Mørkøre
    Birita Debes 82 1:07.64
    35 4×100 frí Færøerne 18 4:26.89 ##### #####
  2. vil bert ynskja tykkum góda eydnu til kappingina, hevdi sjálvur ætlanir um at koma at hyggja, men fái tíanverri ikki tíd, gott at livetiming er uppfunni.

  3. í Hørsholm

    Tað sær út til at kjansurin fyri bólkametum er rættiliga nógv hægri her, umframt at serliga Magnus Jákupsson hevur møguleika at gera vart við seg millum teir bestu.

    Kapping Grein Luttakari Seeding Tilm.tíð Bólkamet Metánari
    2 4×100 blandað Færøerne 14 5:37.90 ##### #####
    3 400 frí Alvi Hjelm (96) 35 5:02.92 4:54.70 Pauli Ø. Mohr
    5 100 bringu Jóhann Heðinsson (95) 31 1:20.95 1:20.95 Jóhann Heðinsson
    6 100 bringu Turið S. Christiansen (96) 23 1:30.42 1:20.90 Malan S. Michelsen
    Tanja Skaalum (97) 25 1:30.91 1:30.50 Malan S. Michelsen
    7 200 rygg Magnus Jákupsson (94) 2 2:20.20 2:11.83 Høgni Miné
    8 200 rygg Cecilia Eysturdal (96) 38 2:55.86 2:33.67 Elspa Mørkøre
    9 100 frí Jóhann Heðinsson (95) 50 1:04.51 1:02.63 Pauli Ø. Mohr
    Alvi Hjelm (96) 67 1:06.42
    10 100 frí Turið S. Christiansen (96) 18 1:08.83 1:02.97 Elspa Mørkøre
    Óluva Jacobsen (97) 39 1:13.90 1:10.37 Turið S. Christiansen
    Tanja Skaalum (97) 44 1:15.13
    Guðrun Mortensen (97) 61 1:18.93
    11 200 blandað Magnus Jákupsson (94) 8 2:27.55 2:16.63 Høgni Miné
    12 200 blandað Jonna B. Thomsen (96) 28 2:55.10 2:34.81 Malan S. Michelsen
    13 100 firvald Jóhann Heðinsson (95) 53 1:16.51 1:14.92 Jóan S. Edmundsson
    14 100 firvald Jonna B. Thomsen (96) 11 1:19.37 1:09.12 Malan S. Michelsen
    Óluva Jacobsen (97) 25 1:24.24 1:22.00 Malan S. Michelsen
    16 4×50 frí Færøerne 7 2:10.75 ##### #####
    17 4×50 blandað Færøerne 14 2:33.40 ##### #####
    19 200 bringu Turið S. Christiansen (96) 11 3:08.25 2:54.22 Malan S. Michelsen
    Jonna B. Thomsen (96) 35 3:18.92
    Gunn Joensen (96) 42 3:20.98
    Tanja Skaalum (97) 24 3:16.08 3:14.73 Turið S. Christiansen
    20 200 bringu Jóhann Heðinsson (95) 52 3:02.79 2:55.41 Pauli Ø. Mohr
    21 50 frí Turið S. Christiansen (96) 18 31.49 28.78 Guðrun H. Jacobsen
    Cecilia Eysturdal (96) 40 32.86
    Óluva Jacobsen (97) 44 32.98 32.40 Malan S. Michelsen
    Guðrun Mortensen (97) 53 34.29
    Tanja Skaalum (97) 58 34.70
    22 50 frí Magnus Jákupsson (94) 39 28.65 24.86 Kristoffur Hentze
    Jóhann Heðinsson (95) 63 29.17 28.16 Pauli Ø. Mohr
    Alvi Hjelm (96) 82 30.22
    24 100 rygg Magnus Jákupsson (94) 1 1:04.46 1:01.83 Høgni Miné
    26 200 frí Jóhann Heðinsson (95) 50 2:24.10 2:16.27 Høgni Miné
    Alvi Hjelm (96) 51 2:24.28
    27 100 blandað Turið S. Christiansen (96) 18 1:19.78 1:11.91 Elspa Mørkøre
    Jonna B. Thomsen (96) 36 1:21.73
    Cecilia Eysturdal (96) 55 1:23.62
    Óluva Jacobsen (97) 60 1:24.09 1:19.20 Malan S. Michelsen
    28 100 blandað Magnus Jákupsson (94) 7 1:07.76 1:04.31 Høgni Miné
    Jóhann Heðinsson (95) 60 1:13.87 1:13.04 Pauli Ø. Mohr
    29 4×100 frí Færøerne 9 4:46.95 ##### #####

Ger viðmerking